סמנ/י את הניוזלטרים שהנך מעוניינ/ת לקבל ולחצ/י על הלחצן
מגה מוטור - דבר המערכת
בגיליון 42 של מגה 4x4: ניסאן חושפת קדימון לפאת'פיינדר הבא, ואילו בפורד מבשרים על רכב פנאי קומפקטי חדש שייחשף בהודו בחודש הבא. עוד בניוזלטר: רכב ה-4x4 של מגזין השטח הבריטי, שיפורים לג'יפ רנגלר ופורשה קאיין, דלתות לפולריס רייזר וידיעות נוספות. קריאה מהנה!
 
קדימון לניסאן פאת'פיינדר חדש

ניסאן חושפת קדימון לדור החדש של רכב הפנאי פאת'פיינדר, שיוצג כקונספט בתערוכת דטרויט בינואר. על פי הפרסום, הרכב יציג טכנולוגיה מתקדמת, פלטפורמה חדשה ותא נוסעים לשבעה עם שפע מקום למטען.התמונה שפורסמה חושפת קווים אווירודינמיים יותר מהעיצוב ה"קופסתי" של הדגם הנוכחי, אך בניסאן מדגישים שהדור הרביעי יהיה נאמן לאיכויות ה-SUV המסורתיות, המזוהות עם הדגם. הפאת'פיינדר הסדרתי יוצג באמצע השנה הבאה. פרטים נוספים עליו יתפרסמו מטבע הדברים בהמשך. מקור: אוטוקאר בריטניה.

 
פורד חושפת קדימון לרכב פנאי חדש

פורד תחשוף קונספט לרכב פנאי קומפקטי בתערוכת "אוטו אקספו", אשר תתקיים בניו-דלהי בתחילת ינואר. היצרן האמריקאי חשף השבוע קדימון לרכב (בתמונה) אשר ישווק תחילה בהודו, ויגיע בהמשך גם לשאר שוקי העולם, בהתאם למדיניות השיווק הגלובלית.פרט לכך לא התפרסמו פרטים על הרכב, אך דיווחים ברשת מצביעים על רכב המבוסס על פלטפורמת פיאסטה (מכונית הסופר מיני של פורד) בשם EcoSport, אשר יצויד במנוע האקובוסט 1.0 ליטר החדש וכן ביחידת 1.6 ליטר הלקוחה מהפוקוס. הדגם יהיה השני מתוך שמונה דגמים שפורד מתכננת להשיק בהודו עד אמצע העשור. לאירופה וככל הנראה גם אלינו הוא צפוי להגיע בשנת 2013.

 
מנוע חדש לאודי Q7

אודי Q7 חדש וחסכוני משמעותית מקודמו מצוי עדיין בשלבי פיתוח, ובינתיים מותג ארבע הטבעות מציע בדגם מנוע דיזל חלש אך חסכוני יותר בדלק. יחידת הטורבו בנפח 3.0 ליטר הופיעה לראשונה באודי A6 החדשה, ועם 201 כ"ס מתמקמת מתחת לגרסת 240 כ"ס הנוכחית של המנוע.

על פי ההצהרות, דגם הדיזל החדש משיג 13.8 ק"מ לליטר ופולט 189 ג' פחמן לק"מ. עם זאת, ובשידוך לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית, הוא מאיץ למאה ב-9.1 שניות ועד 204 קמ"ש מרביים. בדומה לשאר דגמי האודי Q7, כוח מועבר בקביעות לכל הגלגלים, בחלוקה של 40 אחוזים מקדימה ו-60 מאחורה. במקביל, אודי מודיעה שרמת אבזור חדשה, S Line Plus, תוצע בדגם. היא תכלול בין השאר צמיגי 21 אינץ', עור יוקרתי, מערכת ניווט-לוויני מתקדמת, מצלמה אחורית וחיבור אינטרנט אלחוטי.

 
ריינג' רובר אבוק: ''רכב ה-4x4 של השנה''

כמדי שנה, מגזין השטח הבריטי Magazine 4x4 עורך את מבחן "רכב ה-4x4 של השנה", שבמסגרתו נבחנים כל רכבי הפנאי/שטח הנמכרים בממלכה. האירוע התקיים השנה בפעם ה-22 ברציפות, וכרגיל חילק את הרכבים לארבע קטגוריות (קרוסאובר, רכבי פנאי גדולים, פרימיום ורכבי שטח אייקוניים), כאשר המנצחים בכל קטגוריה התמודדו על התואר "רכב ה-4x4 של השנה". כל רכב נבחן לפי אותם קריטריונים: יכולת שטח/כביש, תמורה למחיר ודעתם האישית של הבוחנים. בפרס החשוב ביותר, "רכב ה-4X4 של השנה", זכה הריינג' רובר אבוק החדש שהוסיף ל-52 התארים שבהם כבר זכה מאז השקתו בספטמבר. בוחני המגזין היו תמימי דעים שהדגם "מצביע על דגמי ה-4x4 של העתיד, ובמידה מסוימת תכונה זו לבדה הופכת אותו למנצח ראוי".הריינג' רובר אבוק זכה גם בקטגוריית ה"פרימיום פלוס". במקום הראשון בקטגוריית "רכבי הקרוסאובר" זכתה הסקודה יאטי. עורך המגזין, ניג'ל פריאט: "גרסת היאטי המצוידת בעזרים אלקטרוניים לנהיגת שטח מסוגלת יותר להתמודד עם תנאים שהם הרבה מעבר למה שלקוח פוטנציאלי ינסה". הרכב הצ'כי גרף גם את פרס "התמורה הטובה ביותר למחיר". בקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים זכתה הקיה סורנטו - בפעם השנייה ברציפות. הבוחנים העניקו ציונים גבוהים לדגם על העיצוב, החבילה המאוזנת, האבזור והשימושיות. "הסורנטו טוב מאוד בכל דבר חשוב, ומחירו הזול רק מקל לסגור את העסקה", סיכם עורך המגזין. בקטגורית "רכבי השטח האייקונים" זכה הג'יפ רנגלר "הרנגלר הוא רכב שטח נהדר וכעת גם מתורבת ונוח לנהיגה לקניות". גיליון התחרות נמצא כעת בדוכנים בבריטניה.

 
הצד הצבאי של הג'יפ רנגלר

סדנת Project-Kahn הבריטית מתמחה בדרך כלל בדגמי לנד רובר, אך הפעם החליטה לסטות מ"אזור הנוחות" לטובת לקוחותיה הנוהגים בג'יפ רנגלר. התוצאה היא מהדורה בהשראה צבאית, Military-Edition, שמציעה מגוון תוספות לשיפור הפוזה האורבנית של רכב השטח. היא כוללת בין השאר סבכה מחודשת, חישוקי 20 אינץ', תאורת יום לד (בין הפגוש לבתי הגלגלים), קליפארים זהובים ומערכת פליטה בעלת ארבעה אגזוזים. כמגע אחרון, נצבע המרכב כולו באפור מטאלי. מבפנים מוצעים, בין השאר, ריפודי עור אדום, דוושות אלומיניום ועיצוב מחודש של מד המהירות. לתחושת ביטחון מושלמת, ניתן להזמין גם שמשה אחורית ופנסים ממוגני ירי. המהדורה המלאה מוצעת מימים אלו בבריטניה במחיר של 35,875 ליש"ט.

 
פורשה קאיין ב''מהדורת קרבון''

סדנת שיפורים רוסית בשם TopCar הציגה מהדורת Carbon-Edition מיוחדת לפורשה קאיין, בתערוכת טופ-ליין שהתקיימה בשבוע שעבר במוסקבה. המהדורה מתבססת על חבילת השיפורים שהציגה החברה אשתקד לרכב הפנאי Cayenne Vanatage 2 וכוללת, כפי שמעיד השם, שימוש נרחב בסיבי פחמן מבחוץ ומבפנים, וזאת בנוסף לשיפורי המנוע של החבילה המקורית.ערכת חלקי הגוף כוללת פגושים, כנפיים, חצאיות, מכסה המנוע, מפתני דלתות, דלת תא המטען וספוילר גג - העשויים כולם מהחומר הקל והיקר. בנוסף, גוף המכונית נצבע כולו באפור. מתחת למכסה המנוע, יחידת ה-V8 טורבו כפול בנפח 4.8 ליטר מפיקה 780 כ"ס - 280 יותר מהמקורית. זאת תודות למיפוי מחודש של מחשב ניהול המנוע, אגזוז ספורטיבי ומסנן אוויר חלופי. יש גם בלמים משודרגים מתוצרת ברמבו. מקור: טופספיד.

 
מייצבי היגוי לגי'פ רנגלר JK

חברת Superlift מציעה לבעלי ג'יפ רנגלר JK (דגמי 2007 ואילך) שלושה מייצבי היגוי בעלי צילינדר בודד או כפול. המייצבים אמורים להציע יכולת ייצוב משופרת ביחס לתוצרת המקורית, וניתן לעגנם באותו מיקום כמוהם או גבוה יותר, לטובת מי שדורש שמירה על מרווח הגחון.מייצב הציל' הבודד בולט במיוחד בהיותו חלק מסדרת ה-Superide-SS, אשר פותחה בשילוב עם חברת בילשטיין (Bilstein). מומחית הבולמים אחראית לייצורו ומבטיחה תגובה מהירה ושיכוך יציב. לפרטים נוספים היכנסו לאתר. מקור: אופ רואוד.קום.

 
דלתות לפולריס רייזר

לאור הפופולריות הגואה של הפולאריס רייזר בארה"ב, חברת Twisted Stitch, הידועה בייצור מושבים ספורטיביים עם שיכוך זעזועים, החליטה להשיק קו דלתות לרכב השטח הקטן. הדלתות מתברגות בדיוק ברווח שבצד הנוסע, ועשויות משילוב צינורות פלדה ו"עור" פנימי המכסה את כל שטח הדלת.הדלתות מתאימות לכל דגמי פולאריס RZR, פולאריס RZR-XP ופולאריס RZR-S משנתוני 2008 ואילך, ומגיעות בסט של שתי דלתות מורכבות. צינורות הדלת צבועים בשחור, כשעור הדלת ניתן לבחירה מתוך מגוון צבעים, הכולל שחור, לבן, כתום ואדום. לפרטים נוספים היכנסו לאתר היצרן.

 
 
לחצ/י כאן להעברת ידיעות, בקשות וכן להוסיף מנוי או לבטלו.