סמנ/י את הניוזלטרים שהנך מעוניינ/ת לקבל ולחצ/י על הלחצן
מגה מוטור - דבר המערכת
במגה תוּר הפעם נספר לכם, בין השאר, על אחדים מאירועי חנוכה, על קבלת פנים לראשי הקהילות הנוצריות ועל עידוד תלמידי בתי ספר לבחור במגמות תיירות. נמליץ על טיול לארגנטינה ועל טיול מעיינות עם הילדים, ובאותו עניין – נדווח על מדריך חדש למעיינות ישראל. ואם כבר עוסקים במים - מומלץ גאדג'ט חדש למטיילים, לטיהור מים. על כל אלה ונושאים אחרים בניוזלטר החדש.
קריאה נעימה
 
חדשות...חדשות...חדשות

מיסז'ניקוב קיבל את פני ראשי הקהילות הנוצריות

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, קיבל את פניהם של ראשי הקהילות הנוצריות בישראל, שגרירים, נציגי העדות השונות וגורמי תיירות צליינית ישראלים, לרגל חג המולד. המפגש החגיגי התקיים במלון ליאונרדו בירושלים. משרד התיירות נערך בימים אלה להגעתם של כ-90 אלף תיירים במהלך ימי חג המולד, כשליש מהם צליינים.

משרד התיירות מעודד יזמים בפריפריה

ועדת ההשקעות בכפר במשרד התיירות, אישרה בימים האחרונים מענקים בסך כ-3.5 מיליון שקלים ל-34 פרויקטים ביישובי הנגב, עוספיא, דלית אל כרמל ונצרת. המענקים מיועדים להגדלת היצע האחסון ופיתוח עסקים קטנים. סך ההשקעה הכוללת היא 12 מיליון שקלים, והיא אמורה להביא להקמתם של 20 עסקים קטנים ו-80 יחידות אירוח, בשנים הקרובות.

איך לעודד תלמידי ביה"ס לבחור במגמות תייירות?

שר התיירות, סטס מסיז'ניקוב, נפגש עם מורים ומנהלים במגמות התיירות בבתי הספר ברחבי הארץ, במטרה לבחון יחדיו דרכים לעידוד התלמידים לבחור להשתלב במגמות התיירות ולהרחיב את פעילותן, כחלק מהערכות המשרד לגידול בתיירות בשנים הקרובות. ב-22 בתי ספר ברחבי הארץ פועלות השנה מגמות תיירות לבגרות, מחציתן בפריפריה.

חב' באדג'ט רכשה 10 מכוניות קאדילק

חברת באדג'ט נערכת לקראת תיירות הפרימיום בישראל בעונת הכריסמס, ובמסגרת ההיערכות רכשה 10 מכוניות קאדילק מפוארות מדגם CTS בהשקעה של כ-5 מיליון ₪. קאדילק CTS נחשבת למכונית יוקרה פרימיום ומחירה בארץ יכול להגיע לכחצי מיליון שקל.

 

 
טיול עם הילדים: מעיינות ודגים עליזים
בין קפלי הקרקע שמתחילים בימים אלה ללבלב נמתח שביל בגוון ירוק רענן, פס המתפתל עם הערוץ וחורץ את הנוף המלבלב בירוק רענן. כך נראה מרחוק חלקה התחתון של שמורת הטבע עיינות פחם (בערבית: עויון פחאם). השמורה נמצאת בדרום רמת הגולן, ונובעים בה מספר מעיינות, שהגדול בהם הוא "עין פחם", מדרום מזרח למושב קשת. חלק ממי המעיינות נתפסים לצורכי השקיה, וחלק מוזרם חופשי לטבע ופונה לערוץ נחל דליות. בימי החורף, שפע של מים מציף שטחים גדולים והזרימה בערוץ חזקה (בקיץ הזרימה דלה יותר אך המים הנובעים מהאדמה צוננים). לאורך מסלול ההליכה חבויות בריכות קטנות, עטופות בחגורה צפופה של צמחי קנה. אחת הבריכות גדולה ועמוקה ומשייטים בה בחדווה דגים עליזים, שמשתובבים בזרם המים. סביב הבריכות נדים ברוח צמחי קנה, ערבה מחודדת, צמחי ביצה, כרפס הביצות, שנית וכמה עצי צפצפה.


                                       צילום: דובי זכאי
שביל משובש מתחיל מכביש קו צינור הנפט, ומשם נמתחת מערבה דרך (רמת קושי בינונית) לג'יפים, המתאימה וסבירה גם לרוכבי אופניים והולכי רגל. השביל מעט רחוק מהמים, אבל שבילים צרים מתפצלים מהשביל הראשי ומוליכים למים. חלקם העליון של המעיינות חבוי בחורש איקליפטוסים, וזרימה יגעה מוליכה את המים לבריכות. בחלק העליון ניצב חורש איקליפטוסים גדול. ג'יפאים המעוניינים להמשיך יפנו למסלול שטח המוביל צפונה עד ליישוב קשת (זהירות כשיש בוץ, קשה להיחלץ). איך מגיעים: אפשר להגיע מדרום הרמה, בכביש 98, עד גבעת אורחה, משם שמאלה בכביש בציר הנפט (לכיוון קשת). בגשר האירי השני פונים ימינה לשטח. כדאי להצטייד במפת טיולים וסימון שבילים מס' 1 "חרמון גולן", הוצאת החברה להגנת הטבע. חבר טלפוני לעזרה: עמותת גולן, 04-6962885. ללא תשלום.
 
חו''ל: לחבק את ארגנטינה

חוויה רב-חושית מובטחת לכם כשתטיילו בארץ הטנגו ותעברו את ארץ האש והקרח בדרום (Patagonia), את מפלי שווייץ הקטנה בצפון (Cataratas-del Iguazú) ועוד היד נטויה. זוהי ארגנטינה! נראה כמשימה בלתי אפשרית לספר על כל מה שאפשר לראות בה, אפשר לתת רק טעימות מרומזות אחדות, כדי לעורר את התיאבון. בואנוס איירס היא עיר מגוונת שאין כדוגמתה. במהלך היום תגלו בה ערב-רב של שכונות ציוריות ועתיקות (Caminito), שכונת היהודים, האיטלקים, פריז הקטנה (Recoleta), שכונת הטנגו. עם רדת הערב, ואל תשכחו שאתם ב"עיר שלא הולכת לישון", זה הזמן האידיאלי לשבת באחת המסעדות המצוינות או בבתי הקפה הפתוחים עד השעות הקטנות. זאת לפני- או אחרי- שביקרתם באחד מאתרי הטנגו שבהם תגלו את היופי החבוי והגלוי בריקוד הטנגו האמיתי של המקומיים, ה-Porteños.לאחר שמיציתם את העיר הגיע הזמן לנוע או לצפון הארץ או לדרומה. אם החלטתם להצפין, תגיעו בסופו של דבר לאזור המפלים, Cataratas del Iguazú ו-Bariloche או שווייץ הקטנה בלשון המקומיים, שאוהבים להרגיש שהם בבית וגם בחו"ל. כל אזור הצפון שופע במראות מורשת המשלבת בין ימי האינדיאנים הקדומים, ובין השאר יערות פרא שבהם הזמן חדל מלכת, והקולוניאליות מתקופת הספרדים (Salta ,Jujuy). ואלה רק טעימות קטנטנות. בבואכם לרדת דרומה, ל-Patagonia ולארץ האש, תבקרו במחוזות מושלגים ובאזורי הימים המאכלסים את מושבות בעלי החיים המופלאים השוכנים באזור, כמו כלבי ים ומושבת הפינגווינים המגאלאניים הגדולה בעולם כולו. אין מילים לתאר את מרחבי הקרח העצומים של Patagonia שהמפורסם שבהם הוא Glaciar Perito Moreno. בסופו של דבר מגיעים לסוף הטיול בסוף העולם, Tierra del Fuego, ארץ האש. כאן תשוטו דרך Canal del Beagle ותיהנו משמורות הטבע ומחיי הילידים שחיו שם פעם. הזמן האידיאל לטיול: מאוקטובר ועד מרס.

 
תרבות ובילוי

 

ארץ המעיינות

המדריך השלם לנקודות המים הקסומות בישראל מאת: אורי מאור. המדריך ארץ המעיינות על שני חלקיו הוא פירוט מלא ומעודכן של כ-120 פינות חמד נסתרות בצפון הארץ - גולן, גליל עליון ותחתון, הכרמל ורמות מנשה; ושל כ-130 פינות כאלה במרכז הארץ ובדרומה - עמק המעיינות, בקעת הירדן, השומרון, השפלה, מרכז ובנימין, הרי ירושלים, מדבר יהודה, הר חברון והנגב. הוא מציע מגוון אפשרויות טיול לנקודות מים המתאימות לכולם - צעירים ומבוגרים, משפחות עם ילדים ומיטיבי לכת, ומלווה בתמונות רבות. המדריך יצא בהוצאת ספריית בית אל.

                                       אירועי חנוכה 2011

אנו מביאים לכם לטעימה דוגמיות אחדות משפע אירועי חנוכה המצפים לקהל הרחב במשך החג בכל רחבי הארץ.

 

בית גוברין: סיור עששיות וחגיגת נסים במערה  

גן לאומי בית גוברין יקיים השנה חגיגת חנוכה חווייתית במערות, הפקת שמן זית בבית בד, סיורי עששיות לקטנים ולגדולים, מופע קומי בעקבות השמן, תוכנית פקחים צעירים ועוד הרבה הפתעות במערות. בין השאר חגיגת נסים ושמן במערות, אש ונס במערות, הפקת שמן זית במתחם בית הבד ומופע ג'אגלינג אש במערת הפעמון וסיורי עששיות במערת המבוך.

 

 

הכול על הסביבון: חנוכה במכון ויצמן

הסביבון קיים כבר מאות שנים. כולם מכירים אותו ויודעים איך לסובב אותו, אבל כמה באמת יודעים מה גורם לכך שהסביבון נשאר יציב כשהוא מסתובב ונופל כשהוא מסיים? פעילות חנוכה השנה בגן המדע תדגים ותציג את התשובות לשאלות הללו באופן חווייתי ויצירתי. בגן המדע, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע רחובות.

 

 

חמשושלים בירושלים: צימרים ואינסוף פעילויות יצירתיות

חמשושלים, פסטיבל תרבות ותיירות החורף של ירושלים ייפתח ב-1 בדצמבר 2011 ויתקיים במהלך ארבעה סופי שבוע בחודש דצמבר. סוף השבוע של ה-24-22 בדצמבר, שהוא שבוע חנוכה יוקדש לפעילויות לכל המשפחה, ביניהן, פעילויות יצירתיות לילדים. סוף השבוע האחרון בדצמבר יוקדש לפעילויות לכל המשפחה, ביניהן, פעילויות יצירתיות לילדים במוזיאונים, תיאטרון טיול עם שחקנים בסיורים מיוחדים לכל המשפחה, תיאטרון רחוב של תיאטרון הקרון, גששי החלומות, הצגות ילדים, תיאטרון סיפור, פעילות קסמים ואורות של תיאטרון הקומקום, סיורי חנוכיות ירושלמיות, סדנאות עיצוב ומחזור במתחם המעצבים, מעלית הזמן ועוד.

 

 

מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב: סדנאות יצירה

כד השמן בפעולה - מייצג מיוחד לכבוד החג - כד הפלא ישוב וייתן שמן. ייערכו סיורים מיוחדים בעקבות האור, בסדנאות יצירה מקוריות, תערוכות ומוצגים. זה היה בחנוכה - תיאטרון סיפור לגילאי 8-4. אור שמח - משחק משימות לכל המשפחה בעקבות אור החנוכה וכלי המאור הקדומים. סדנאות יצירה - תיבת קסם - ניצור דגם חנוכיית ויטראז' צבוענית על גבי תיבה מוארת. נרות בחומר - יוצרים בתי נר בשלל צורות. טל' 03-6415244

 

בית השוקולד עין זיוון: חנוכייה משוקולד
כל יום בשעה 17:00 הדלקת נרות חגיגית בלווי כיבוד קל ומשקה שוקולד. במרכז המבקרים תוצג במהלך החג חנוכייה משוקולד, ובסימן ההתיישבות בגולן הוכנה מפת הגולן משוקולד - טעים בגולן. הורים וילדים מוזמנים לסדנת שוקולד, כל משתתף יקבל ערכת עבודה אישית ויתנסה בהכנת סמלי החג משוקולד חם. לפרטים והזמנת סדנה בית השוקולד דה קרינה, עין זיוון 04-6993622.

 

מרכז המבקרים של תנובה באלון תבור
מחלבת אלון תבור מזמינה אתכם לטעום ללמוד וליהנות מתהליך הייצור של מיליוני גביעים ביום, מרגע קבלת החלב מהרפת ועד לגביע שבמקרר. בסיור תוכלו לפגוש את גולי העגלה שחולמת להיות זמרת ולהצטרף לחבורת ילדים אמיצה שהתגייסה לפתור תעלומה מוזרה. על נס כד השמן כולנו שמענו בעבר, על נס כד החלב תוכלו לשמוע במהלך חופשת החנוכה במהלך חופשת החג יתקיימו סיורים למשפחות ולקבוצות. הכניסה מגיל 5 ומעלה בלבד. לפרטים נוספים: 04-6408140 שלוחה 2. ובדף הפייסבוק. הסיור בתיאום מראש בלבד.

 
מגה צעצוע

 

טיולים: מטהר מים ופנס לעת מצוא

טיילים שנתקלו ב"מים מינרלים" שהם בעצם מי ברז ממותגים בבקבוק, מכירים בערכו של מטהר מים טוב. חברת SteriPen היא מהמתמחות בתחום ולאחרונה הציגה את ה-AdventureOpti, הפיתוח האחרון שלה לתרמילאים. מדובר במכשיר קומפקטי בעל פונקציונלית כפולה: ראשית, הוא מטהר מים באמצעות עין אופטית אשר "חשה" את המים ומטהרת אותם גם אם הם קרים מאוד. בנוסף, ניתן להשתמש בו - בלחיצת כפתור - כפנס לד, שימושי כתאורת גיבוי בקמפינג או לגיחה לנחל הקרוב למילוי מים לילי. המוצר מגיע עם שתי סוללות CR123 שאינן נטענות, ותיק פלסטי הניתן לעיגון על החגורה. המוצר מתאים למיכלי מים שקוטר פייתם מ-4.5 ס"מ. מחירו באתר היצרן עומד על 89.95 דולר.

 

 
 
לחצ/י כאן להעברת ידיעות, בקשות וכן להוסיף מנוי או לבטלו.