סמנ/י את הניוזלטרים שהנך מעוניינ/ת לקבל ולחצ/י על הלחצן
מגה מוטור - דבר המערכת
השבוע בגיליון 38 של מגה 4x4: פולקסווגן מציגה פאסאט בגרסה לשטח מתון, פורד חושפת את הפנאי הקומפקטי בתערוכת לוס אנג'לס. עוד בניוזלטר: פרטים נוספים על הריינג' רובר הבא, חדשות ראלי עולמי, וולוו XC90 החדש נחשף באיורים. על כל אלה וידיעות נוספות בניוזלטר החדש. קריאה מהנה!
 
המכונית פולקסווגן פאסאט מכסה גם את השטח
פולקסווגן חושפת את הפאסאט Alltrack, גרסת שטח מתון המתוכננת להיחשף בבכורה עולמית בתערוכת טוקיו בסוף השבוע הקרוב. המכונית מבוססת על גרסת הסטיישן הפופולרית, שלה נוספו מערכת הנעה לכל הגלגלים 4MOTION ומִגונים שונים הכוללים פלטות מתחת לפגושים ומפתני צד בולטים יותר. כן ישנן תוספות קוסמטיות, הכוללות גימור כרום מט על מסילות הגג, מסגרות החלונות, הסבכה ובתי המראות. המכונית באותו אורך כמו הסטיישן (4.7 מ'), ולמרות בתי הגלגלים המובלטים, גם באותו רוחב (1.82 מ'). עם זאת, המתלים הוגבהו ומעלים את מרווח הגחון ב-3 ס"מ (ל-16.5 ס"מ) וגם תורמים להגדלת זווית הנטישה מ-9.5 ל-12.8 מעלות.מנוע גרסת האולטראק הוא טורבו דיזל בנפח 2.0 ליטר, אשר יוצע עם 138 כ"ס ושידוך ידני, או 167 כ"ס בציוות לתיבה רובוטית כפולת מצמדים. בדומה לשאר דגמי ה-4MOTION של פולקסווגן, הפאסאט אולטראק מונעת בעיקר מהסרן הקדמי (ב-90 אחוזים), לטובת חיסכון בדלק, כשבמידת הצורך מצמד מכני חשמלי מנתב קרוב למאה אחוזים מהכוח לגלגלים האחוריים. לפאסאט יש גם מצב נהיגת "שטח", דומה לזה המותקן בטיגואן, אשר מפעיל את המערכת לבקרת ירידה במדרון (Hill Descent Assist), מתאים את ה-ABS לנסיעה על תוואי שטח ומחדד את תגובת הדיפרנציאל, למניעת החלקת הגלגלים. המכונית תשווק ברחבי העולם מתחילת השנה הבאה.
 
המכונית פורד קוגה החדשה נחשפה בלוס אנג'לס
פורד חשפה החודש בתערוכת לוס אנג'לס את רכב הפנאי הקומפקטי החדש, אשר יחליף את האסקייפ (Escape) בארה"ב ואת הקוגה באירופה. הרכב המיועד להתחרות ביונדאי ix35, ניסאן ג'וק ודומיהם, יוצג בתערוכת ז'נבה במרץ בגרסה אירופית, אשר תהיה שונה במאפייניה ובין השאר גם במנועים. בניגוד לדור הקודם, הרכב צפוי לעשות דרכו גם אלינו. הפורד קוגה החדש מציג עיצוב מעודכן בהשראת קונספט ה-Vertrek מתערוכת דטרויט האחרונה, ומבטיח איכות גבוהה יותר של חומרים וגימור בתא הנוסעים (המיועד לחמישה).יוצע גם יותר מקום בתא המטען, הישג המסתייע בהארכת המכונית ב-10 ס"מ. בפורד טוענים כי צריכת הדלק נמוכה בעד 0.3 ק"מ לליטר מהדגם היוצא, בין השאר תודות לשיפור היעילות האווירודינמית בכ-10 אחוזים. באמריקה הוא יוצע עם מנועי אקובוסט 2.0,1.6 ו-2.5 ליטר, כשבאירופה יתווספו לקו גם מנועי דיזל חסכוניים. בדומה לדגם הנוכחי, ניתן יהיה לבחור בין הנעה קדמית לבין מערכת הנעה חדשה לכל הגלגלים. מגוון טכנולוגיות מתוחכמות יוצעו בקוגה החדש, וביניהן דלת תא מטען חשמלית הנפתחת ונסגרת באמצעות בעיטה קלה במרכז הפגוש האחורי וחנייה אוטומטית, שתיהן כאופציה.
 
מכונית וולוו XC90 הבאה נחשפת באיורים
וולוו מספקת הצצה לדור הבא של ה-XC90, רכב הפנאי הוותיק והמצליח ביותר שלה. האיורים הרשמיים נחשפו לפני תערוכת לוס אנג'לס האחרונה, ומלמדים על הדגם שעל פי דיווחים עשוי להיות מושק ב-2014. האיורים מציגים פרשנות מודרנית יותר לרכב הפנאי הגדול, המיוצר מאז 2002, ללא שינויים מהותיים. ניכרת ההשראה מרכב התצוגה Concept-You, שהוצג בתערוכת פרנקפורט לפני כחודשיים, בעיקר בעיצוב מסכת הפנים וב"ישיבה" הקרובה יותר לכביש.וולוו מאשרת שהדגם יהיה הראשון ליהנות מהפלטפורמה המודולרית החדשה ומסדרת מנועי ארבעה צילינדרים, אשר ישמשו בעתיד את כל דגמי וולוו (ראו דיווח נרחב בניוזלטר מגה מוסך גיליון 73). כמו כן צפוי הרכב לגרסת כלאיים דיזל-חשמל, אשר תשתמש ביחידת ההנעה של ה-V60 ההיברידית. מקור: אוטוקאר.
 
מבחני ריסוק: סובארו XV בצמרת
שלושה רכבי פנאי חדשים נבחנו בסבב האחרון של מבחני הריסוק האירופיים, אשר נערך בשבוע שעבר: סובארו XV, ריינג' רובר אבוק וג'יפ גרנד צ'רוקי. נציגי סובארו ולנד רובר זכו בדירוג כללי מקסימלי של חמישה כוכבים, בעוד שרכב הפנאי האמריקאי אכזב עם 4 כוכבים בלבד.הסובארו XV והריינג' רובר אבוק זכו בציון 86 אחוזים בהגנה על מבוגרים, לפני הגרנד צ'רוקי עם 81 אחוזים. בהגנה על ילדים נרשם יתרון משמעותי (90%) לסובארו XV על פני הריינג' רובר אבוק (75%) והגרנד צ'רוקי (69%) וכך גם בהגנה על הולכי רגל: 64 אחוזים ל-XV לעומת 45 אחוזים לצ'רוקי ו-41 אחוזים לאבוק. הסובארו XV זכתה בציון הגבוה ביותר בהגנת הולכי הרגל מבין שבעה עשר המכוניות שנבחנו בסבב האחרון, כשאת ציון ההגנה על ילדים הוא חולק במקום הראשון עם הפולקסווגן חיפושית החדשה.
 
מערכת נהיגת שטח חדשה בריינג' רובר הבא
ברשת נחשפים עוד פרטים על הריינג' רובר החדש, שיוצג בסוף 2012. בגיליון 34 של מגה 4x4 סיפרנו לכם על דגם מרווח ויוקרתי יותר, שיזכה לעיצוב ספורטיבי בהשראת האבוק ויהיה המתקדם ביותר טכנולוגית מבין רכבי המותג. עוד דובר על חיסכון ניכר בדלק, בין השאר תודות לפלטפורמת אלומיניום חדשה אשר תקצץ קרוב ל-500 ק"ג ממשקל המכונית. מדיווחים המתפרסמים החודש עולה, שהדגם יציג מספר טכנולוגיות חדשות, אשר יופיעו בעתיד בשאר דגמי לנד רובר, בין השאר בדיפנדר הבא הצפוי ב-2015.טכנולוגיות אלו כוללות מערכת נהיגת שטח Terrain-I, שהיא גרסה מתוחכמת יותר למערכת ה-Terrain Response המוכרת. מערכת זו תותקן בכל גרסאות הריינג' רובר, ותכלול שורה של עזרים אלקטרוניים אשר ייתרו את הצורך בבחירת ידנית של העזרה הדרושה. במקום זאת, המכונית "תצפה קדימה" ותעשה זאת עבור הנהג. המערכת תסתייע בין השאר במצלמות, על מנת להחליט אם טופוגרפית השטח מאפשרת מעבר. במידה שלא, מערכת הניווט הלוויני תציע נתיב חלופי. בנוסף, רכב הריינג' רובר החדש יסתייע בסורק סונרי, אשר יהיה מסוגל לזהות את עומק המים ובמידת הצורך יבחר מראש את ההילוך והמהירות המתאימים לחצייתם.
 
ראלי עולמי: פולקסווגן מחתימה את אוגייר

פולקסווגן כבר הצהירה על כוונתה לכבוש את אליפות הראלי העולמית ב-2013 עם מכונית מירוץ על בסיס הפולו R (ראו מגה 4x4 גיליון 14). בשבוע שעבר נעשה צעד נוסף למטרה, עם החתמתו של סבסטיאן אוגייר כאחד משני הנהגים בקבוצת המפעל. הצרפתי בן ה-27 נחשב לאחד מנהגי הראלי הטובים בעולם.אשתקד סבסטיאן אוגייר סיים במקום השלישי באליפות עם חמישה ניצחונות לזכותו, אותו מספר כשל בן קבוצתו, סבסטיאן לאוב, שהמשיך לתואר שמיני רצוף ב-2011. אוגייר זכה ב-2008 באליפות הג'וניור WRC (קטגוריית הכניסה לנהגים צעירים) וסה"כ רשם 7 ניצחונות ו-14 פודיומים מתוך 45 מירוצים בקריירה. אוגייר מצטרף לפולקסווגן מסיטרואן עם נהג המשנה ג'וליין אינגרסיה. השניים יתמקדו בפיתוח הפולו R לקראת הבכורה בעונת 2013.

 
כננת חדשה

כננת ה-X20 החדשה של חברת Smittybilt האמריקאית, פותחה עבור הנוהגים בשטח שמחפשים כננת קשוחה לכל תנאי ובכל מזג אוויר. היא עמידה לחלוטין בפני מים בזכות טכנולוגיה האוטמת לחלוטין את המנוע, כמו גם את תיבה הפלנטארית בעלת שלושת ההילוכים.


הכננת מצוידת בסולונואיד גדול במיוחד, עמיד במים, אשר ניתן להתקנה על מנוע הכננת או התוף. ידית השליטה וחלקי החומרה עשויים מפלדת אל חלד עמידה לאורך זמן. יש גם שלט רחוק קשיח עטוף בגומי המגיע עם מגנט בחלק הקדמי, לטובת עיגון נוח במקומות שונים. לפרטים נוספים היכנסו לאתר. מקור: פורווילר.

 
תאורת יום לֶד

חברת Philips ידועה בפנסי הלד, שאותם היא מספקת למירוצי באחה ומירוצי משאיות קלות בארה"ב. השבוע היא הציגה שתי גרסאות לתאורת היום לד מתוצרתה. ה-DayLight-4 ו-DayLight-8 נועדו להגביר באופן דרמטי את החותם הוויזואלי של הרכב במצבי נראות נמוכה. הם מבטיחים לחדור גם מבעד לענני אבק ולספק לרכבים אחרים ועוברי אורך סימן ויזואלי ברור למיקומו של הרכב.הפנסים של Philips נדלקים אוטומטית עם התנעת הרכב, ובהיותם לד הם צורכים הרבה פחות אנרגיה בהשוואה לפנסי הלוגן מקבילים. הפנסים ניתנים להתקנה תוך דקות על פי ההצהרות, עומדים בתקן משרד התחבורה האמריקאי (DOT) וניתן להשתמש בהם בכל רכב עם מערכת חשמל 12 וולט. לפרטים נוספים היכנסו לאתר. מקור ותמונה: פורווילר.

 
 
לחצ/י כאן להעברת ידיעות, בקשות וכן להוסיף מנוי או לבטלו.